Kraliyet kuralları

Kraliyet Ailesindeki Yasaklar:

Son günlerde İngiliz Kraliyet Ailesi tüm dünyada çok fazla konuşulur oldu.Öyle ki internet siteleri aramalarında İngiliz kraliyet ailesinin dini,kraliyet ailesi giyim tarzı,İngilterede kraliyet sistemi,kraliyet ailesi,kraliyet ailesi evlilik kuralları,Prens Harry,Meghan Markle kimdir gibi milyonlarca detay araştırıldı.

Lady Diana

Prenses Diana

Kraliyet ailesinin bahtsız prensesi Prenses Diana yı benim yaşımda kiler oldukça iyi tanır.O zamanların moda ikonu olan son derece güler yüzlü,zevkli,yardımsever bir prenses olan Diana ne yazık ki evliliğinde hep ikinci bir kadının gölgesini hissettiği için hüzün dolu günler geçirmişti.Tüm dünya tarafından hayran olunan Prenses Diana aynı ilgiyi iki çocuk verdiği kocasından göremeyince tepkisini farklı şekillerde göstererek Kraliyet ailesinin oklarını üzerinde toplamıştı.
Diana

Lady Diana 

Her zaman farklı bir Prenses oldu sanki olduğu konuma meydan okuyor gibi mesela kocasının onu aldatması üzerine giymiş olduğu intikam elbisesi olarak adlandırılan siyah seksi elbisesiyle kraliyet ailesi mensuplarını çıldırtması ya da bulunacağı bir Michael Jackson konserinde Jackson ın ünlü şarkısı Dirty Diana(Ahlaksız Diana)adlı şarkısını repertuardan Prenses Diananın alınacağı için çıkardığını duyunca"Benim en sevdiğim şarkın o mutlaka söylemeni istiyorum"demesi gibi sıra dışı yaklaşımlarıyla milyonların gönlünde taht kurdu Diana.
1997 yılında geçirdiği bir trafik kazasıyla hayata veda eden Prenses Diana arkasında iki üzgün çocuk ve onu her zaman hatırlayacak hayranlarını bıraktı.
Princess Diana

Meghan Markle Sussex Düşesi oluyor

Aradan yıllar geçti ve küçük oğlu Prens Harry Meghan Markle adlı Amerikalı bir oyuncuyla evlenme kararı aldı.Nasıl olacaktı ki Meghan melezdi,soylu değildi,Harry den 3 yaş büyüktü,daha önce evlenmiş boşanmıştı ayrıca ailesinin davranışları da katiyen Kraliyet ailesinin onaylayacağı türden değildi.
Kraliyet düğünü

Ama aşk kazandı

 Sonunda evlilik töreni tüm dünya tarafından saniye saniye izlenerek yapıldı.Meghan ın gelinliği,Kraliyet ailesi mensuplarının elbiseleri,bakışları,davranışları her şey yakın takibe alındı.Prens Harry ve Meghan a ömür boyu mutluluklar dileriz.Ama aklımda hep bir soru işareti var acaba Meghan yabancısı olduğu bir aile yaşantısının içine girince mutlu olabilecek mi?Amerika gibi rahat bir ülkeden sıkı kurallara sahip soylu bir ailede her davranışı gözlemlenecek ve eleştirilecek mi?Bu kurallara uymaktan bir süre sonra sıkılacak mı?Aşk nereye kadar sürecek?
Nedir Meghan'ın Kraliyet ailesine girmesinin bedeli hadi öğrenelim.
Harry ve Meghan

Meghan bunları yapamayacak

-Meghan artık koyu renk ojeler ve rujlar süremeyecek.Doğal güzellik ve sadelik  kraliyet ailesi için çok önemli detaylardan.Bununla birlikte hafif makyajsız,fönsüz,bakımsız bir şekilde asla evinden dışarı çıkamayacak.

Sussex düşesi
-Mini etek giyemeyecek,usturuplu giyinmesi gerekiyor,bacak bacak üstüne atması da yasak ve her zaman ten rengi çorap giymek zorunda.Ayakkabıları da klasik model olmalı öyle dolgu topuk falan giyinemez.

-Kraliçe yemeğe başlamadan yemek yiyemeyecek ve Kraliçenin yemeği bittikten sonra yemeğine devam edemeyecek.

-Oyunculuk mesleğine devam etmesi yasak.Hayır kurumlarında,hayır işlerinde görev yapabilir en az iki hayır kurumuna üye olması şart.

-Herhangi bir sosyal medya hesabı açamayacak,blog yazamayacak.Facebook,instagram falan yasak ben sadece bu yasağa bile dayanabileceğimi sanmıyorum.Çünkü dünyadan kopmak demek.

-Öyle istediği zaman uyuyup kalkamayacak tembellik edemeyecek tüm zamanı planlanacak ve o saate ne yapması gerekiyorsa orada bulunmak zorunda.Çok sıkıcı değil mi?

-İmza vermesi katiyen yasak hem imzası kopyalanabilir hemde Kraliyet ailesi mensupları kendilerini ünlü olarak görmüyor.

-Meghan kimseyle Monopoly oynayamayacak çünkü bu oyunda sakıncalı bulunduğu için Kraliyet mensuplarına yasaklanmış.

-Meghan inşallah sevmiyordur çünkü artık istiridye yiyemeyecek.Zehirlenmekten ve gündelik işlerini yapamamaktan korkuyorlar.Demek ki ne kadar çok işleri var düşünün.

-Prens Harry ve Meghan toplum içinde iken el ele tutuşmak,sarılmak gibi fazla samimi davranışlar sergileyemeyecek.

-Meghan hayranları ile birlikte selfie çekilme tekliflerini reddetmek zorunda kalacak.

-Artık İngiliz vatandaşı olan Meghan seçimlerde oy kullanamayacak ve siyasi rengini belli edemeyecek.
Prens Harry

-Kraliyet ailesi üyeleri hep beraber seyahate çıkamıyor bu şekilde ülke oluşabilecek herhangi bir kazaya karşı sahipsiz bırakılmamış oluyor.

-Noel de Meghan Kraliyet ailesi mensuplarıyla beraber olmak zorunda başka bir plan yapması hoş karşılanmaz.

-Toplumda hemen herkesin kıvırcık,şirin gibi takma isimleri mevcut fakat Meghana bundan sonra hiç kimse takma isim takıp bu şekilde seslenemeyecek.

Sussex Düşesi Meghan Kraliyet ailesindeki yasaklar ile örülü bir yaşama hazırlanıyor.Sizce bu yasaklar aşkı biterecek mi?Hep beraber bu evliliği merakla takip ediyor olacağız.


İngiliz kraliyet ailesinin dini,kraliyet ailesi giyim tarzı,İngilterede kraliyet sistemi,kraliyet ailesi,kraliyet ailesi evlilik kuralları,Prens Harry,Meghan Markle kimdir,Kraliyet ailesi kuralları,Kraliyet ailesindeki yasaklar,Prenses Diana

29 Yorumlar

 1. Yasaklar çiğnenmek içindir diye klasik bir söz var ya okurken o geldi aklıma:)

  YanıtlaSil
 2. Ben geçtiğimiz hafta bir video izledim Diana nın hayatı hakkında ve oradaki hayatın kabus olduğuna karar verdim

  YanıtlaSil
 3. Crown dizisini izledikten sonra dedimki özellikle kraliçenin kızkardeşi aşkından vazgeçmek zorunda kalıyor aşık olduğu adam hem kendinden büyük hem de boşanmış bir adam) çok zor bir hayat. Belirli bir düzen dahilinde herşey kontrol altında 😔

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet her hareketin planlı ve asla özgür değilsin

   Sil
 4. aaa bu yasakları bilmiyordum. Hiç bana göre değil özellikle sosyal medya olayı ve tembellik yapamama durumu :) İyi ki bir prens ile evlenmemişim :))

  YanıtlaSil
 5. Ve madalyonun diğer yüzü :) Bakalım zaman gösterecek aşk mı kurallar mı galip gelecek?

  YanıtlaSil
 6. GÜZEL BİR çift olmuş melez düşes :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi ama hoş ve zor bir ilişkiye sahip genç çift:))

   Sil
 7. Hiçbir şey dışardan föeümsüğü gibi değil maalesef. Her ne olursa olsun Diana asla unutulması unutulmayacak. Evet gülüşünde bile hüzün vardı. Meghan'a gelince zaman gösterecek ama o kadar rahatlıktan sonra belli kalıplar içimde yaşanması bir süre sonra zor gelebilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kafana göre bir yaşam yaşa yüreğin ne derse onu yap sonra belli kalıplara gir çok zor işi

   Sil
 8. Prensesliğin de bir bedeli var... O bedeli de özgürlüğünden feragat ederek ödüyor olmalı..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her şeyin bedeli var bu hayatta özgürlük en ağır bedel

   Sil
 9. sürekli bakımlı olma zorunluluğu güzelmiş, vakitsizlikten bakım yapmaya zamanım olmuyor, iş güç yok süslenir değişik etkinliklerde vaktimi geçirirdim, keşke premses olsaydım dimi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya güzel olmak için çok çalışmak gerekiyor istediğini yeme,istediğini giyme oda bir süre sonra zor gelir

   Sil
 10. Güzel bir yazı olmuş. Merak edilen konuya çok iyi açıklık getirmişsiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorum yorumlarınız hele bir erkek takipçimin yorumları benim için çok önemli:))

   Sil
 11. Çok değişik yasaklar varmış, ee her şeyin bir bedeli var :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya öyle her güzel şeyin zorluklarıda mevcut:))

   Sil
 12. Offf ben asla yapamazdim o ailede 😂😂😂. Hic bana göre degil

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani bana da zor geliyor sıradan olmak çok daha güzel:))

   Sil
 13. Okurken ağzım açık kaldı .Ahhh üzüldüm .En son dizisini çık severek izliyordum.Cıvıl cıvıl bir kız.

  YanıtlaSil
 14. altın kafeste yaşamak gibi... İyi ki prenses değilim :) bu arada kraliçe yi hiç sevmiyorum onun katil olduğunu düşünüyorum. Diana'nın katili ....

  YanıtlaSil