blog hit arttırma

Blog tıklanma sayım nasıl arttı:

Blog ziyaretçi sayısını arttırmakblog hit arttırma teknikleriweb sitesi ziyaretçi arttırmasayfa gösterim sayısı nasıl artar özellikle yeni bloggerların en merak ettiği konular arasında bende bugün sizlere blog tıklanma sayım nasıl arttı sizlere anlatmak istiyorum.

Blog yazarken genellikle seo kurallarına çok uymadan takipçim olan küçük kitleye hitaben yazılarımı yazarım.Yazılarım okunur, sevilir fakat abartılacak kadar da sayfalarıma tıklanmazdı günde yaklaşık 400 kere tıklanan blogum farklı bir aşamadan geçtikten sonra gün geçtikçe ilerlemeye başladı.

Blog Tıklanma Sayım Nasıl Arttı, Neler mi oldu?

Bir gün facebookta gezinirken bir bayan resmi gördüm fakat bu bayan erkeğe daha çok benziyordu dikkatimi çekti güldüm geçtim. Sonra bir kaç saat sonra iş yerimde bir arkadaşımın bir başka arkadaşa bir resim gösterdiğini ve bu bayan hakkında konuştuklarını fark ettim ve hemen sohbete katıldım güzellik anlayışının ne kadar göreceli olduğunu söyledim. Sonra gündelik işlere döndük. Aradan saatler geçti. İşten çıkmak üzereyken tekrar bir facebooka bakayım dedim. Gene o bayanın resmi vardı ve bir arkadaşa yorumda kim bu diye sormuşlardı arkadaşımda "Google da yazıyor" diye cevap vermişti. Bunun üzerine bende ufak bir araştırma yapıp bu bayan hakkında bilgi edindim.

Fakat o gün bloguma bir yazı yazmayı planlıyordum ve ne olacağına karar verememiştim ve arkadaşımın yazmış olduğu o kilit söz "Google da yazıyor." nedense kafamda yankılanıyordu. Hep böyle olur bir proje yapacaksam günlerce düşünürüm ve bir an duyduğum bir söz aklımdan çıkmazsa işte benim projem belli olmuştur. İyi de hakkında çok bilgi sahibi olmadığım bir konu neden aklımdan çıkmıyordu yazacak bir konuda bulamamıştım.

Eve gittiğimde bilgisayarımı açtım ve ne yazsam dedim en sonunda İran şahı Nasıreddin ve karısı Anais el-doleh adlı yazımı yazdım. Doğrusu yazının okunmasını bile beklemiyordum çünkü o sıralar bütün gazeteler de haber yapılmış bir olaydı fakat ben zaten farklı bir boyutuyla kaleme almıştım.Yazdıktan sonra çok rahatladım çünkü aklıma bir şey takılırsa yazmadan rahat edemiyorum. Yazıyı bir iki Google plus topluluğunda paylaştım ve istatistiklere girdiğimde 145 kere tıklandığını gördüm şaşırmadım çünkü normalde her yazım yayınlanır yayınlanmaz Google plus gruplarında paylaşılınca en azından bir 100 kere tıklanır. Bilgisayarımı kapatarak gündelik işlerle uğraştım.

Akşam işlerim bittiğinde oturup çay içerken cep telefonundan bir bloga girdim ve dondum gözlerime inanamadım 4000 kere tıklanmıştı blogum. Sabaha kadar bu sayı 7000'e ulaştı.

web sitesi ziyaretçi arttırma

Özgün olun

Ertesi günde devamlı yazım tıklandı. Google da araştırdığımda yazımın ilk sayfada iki büyük gazetenin hemen ardında 3. sırada olduğunu gördüm. Sanırım Google benim yazımın diğer yazılanlardan daha farklı olduğunu kısaca her zaman söylendiği gibi özgün bir yazı olduğunu ve yararlı olduğunu düşündü. Çünkü bütün yazılanlarda hemen hemen aynı bilgiler vardı fakat ben daha önce de dediğim gibi yazıyı farklı bir boyutla ele almıştım ve bu hemen örümcek botların dikkatini çekmişti. O zaman özgün daha özgün olun diyenlerin ne kadar haklı olduğunu anladım.

Web Sitesi Ziyarteçi Arttırma, Daha sonra neler oldu?

Yazım yaklaşık bir 15 gün daha oldukça güzel okundu hala da okunuyor, yeni yeni yazılar eklenince yavaş yavaş 2. sayfaya geriledi. Fakat bu olaydan sonra blogumda bir takım değişiklikler fark ettim.

Çok eski unuttuğum yazılarımın sıralamaları değişti okunmaya başladı. İstatistiklerde unuttuğum yazılarımı görmek beni çok mutlu ediyor. Yazdığım yazıların bir çoğu ilk sayfada çıkmaya başladı sanırım Google Pagerank değerim arttı. Şunu fark ettim ki Google beni sevmeye başladı, sitemi ciddi ve yararlı bir site olarak algılamaya başladı bunu okunan yazılarımdan, gelen yorumlardan ve ısrarla blogumda yazı yayımlatmak isteyen firmalardan anlayabiliyorum. Okunma oranım eskisine göre oldukça arttı. Gene çok çok fazla değil ama eskiye göre çok daha tatmin edici ve çok eski yazılarım bile en azından ilk üç dört sayfada çıkmaya başladı bir blogger daha ne ister ki?

Blog Hit Arttırma Teknikleri, Neler tavsiye ederim?

-Bu olaydan sonra bloguma sık sık yazı girmem gerektiğini anladım çünkü bir iki hafta boşlayınca okunma oranları düşüyor.

-Sadece kendi küçük kitlemizin ihtiyaçlarını değil Google dan gelecek olan okuyucunun da ihtiyaçlarını düşünerek yazı yazmak gerektiğini fark ettim. Bloguma üye olmadan Google'dan blogumu bularak yazılarımı takip eden ve devamlı okuyan takipçilerimi seviyorum.

-Bir blogger gündemi çok yakından takip etmeli popüler olan konular hakkında herkesten farklı  olan düşüncelerini kaleme almalı.

-Yazılarınız katiyen birilerinin yazdıklarına benzer değil tamamen özgün, farklı olmalı.

-Yazılarınız uzun olursa daha çok öne çıkıyor zaten Google bir kere sizi severse her yazınıza önem veriyor.

-Teknik konularda biraz araştırma yapmak ve seo hakkında mutlaka bilgi toplamak gerek artık yapabildiğiniz kadar.

-Blogunuza bol bol backlink bularak Google gözünde önem kazanmak gerek.

-Blogger arkadaşlarla devamlı iletişim halinde olup bilgi akışında bulunmak bunun için olan whatsapp ya da facebook gruplarını araştırmak gerek.

-Oldukça samimi, içten yazılar yazmak izleyiciyi size çekecektir.

-Sinirli, kavgacı bir tutum sergilemek sadece size ve blogunuza zarar verir zaman zaman polemik yaratmaya çalışarak okunmaya çalışan bloglar görüyorum. Acaba ne yorumlar yapılmış diye tekrar yazıya giriyorum ve doğru düzgün cevap veren olmadığını görüyorum.

-Blog takip etkinliklerini kaçırmayarak yeni yeni bloglar tanıyarak yeni okuyucular kazanabilirsiniz.

-Blogunuza gelen yorumlara mutlaka geri dönüş yapmanız, cevaplamanız gerekiyor.

Blog ziyaretçi sayısını arttırmakblog hit arttırma teknikleriweb sitesi ziyaretçi arttırmasayfa gösterim sayısı nasıl artarblog tıklanma sayım nasıl arttı gibi konularda bilgi vermeye çalıştığım yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlarınızı merak ediyorum? Sevgiler...