Sizin sarı saç rengi tonunuz hangisi

Özellikle de yaz aylarında oldukça fazla tercih edilen bir saç rengidir sarı. Aslında eskiden beri sadece sarı tenlerin kullandığı ve yakıştırıldığı bu renk artık esmer tenlilerin de oldukça gözdesi halinde. Bunun nedeni ise sarı saç modelinin oldukça fazla seçenek sunmasıdır. Peki, sizde sarı saç rengi tonunuzu öğrenmek istemez misiz?

Hangi Sarı Saç Rengi Tonu Size Uygun?

Evet, öncelikle tüm saç renklerinde önemli bir etkene sahip olan göz renginden başlamalıyız.

Bir diğer önemli etken ise ten rengidir. Aslında bu iki önemli etkenle kendimize uygun saç rengi tonunu kolayca bulabiliriz. Ten renginizin sıcak ya da soğuk olduğunu anlamak için mavi ve turuncu iki kumaşı kullanmanız yeterli olacaktır. Yapmanız gereken mavi ve turuncu kumaşı yüzünüze tutarak hangi renkte kendinizi daha iyi hissediyorsanız o renk sizin renginizdir. Eğer mavi kumaşta ise soğuk renkleri, turuncu kumaş ise sıcak renkleri tercih etmelisiniz.

Sarı saç rengi


Platin sarısı:

Bu ton sarı rengin en açık buz gibi olan rengidir. Bakımı çok zor olduğu gibi kişiye yakıştığı zaman mükemmel görünme garantisi veren bir renktir. Özellikle bu renkte saçınız bir kez açıldığı zaman ve dipleriniz çıktığı zaman birkaç defa işlem yapmanız gerekebilir.

Platin sarısı özellikle soğuk cilt tonlarında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Aynı zamanda sarının soğuk tonlarını mı yoksa sıcak tonlarını mı tercih edeceğinize karar vermek için kendinizi ufak bir takı testinden geçirebilirsiniz. Örneğin; gümüş takıları takmayı seviyor ve kendinize daha çok yakıştırıyorsanız daha soğuk tonları, tam tersine altın takılardan hoşlanıyorsanız sıcak tonları tercih etmelisiniz.

Sarı saç tonu ne olmalı?


Bal sarısı saç rengi:

Aslında bu renk diğerlerinden daha koyu bir tona sahip olan bir renktir. Bunun için kullanışı da diğerlerine göre oldukça rahattır. Özelliklede güneş ışınlarının yansımasını en iyi şekilde sergileyen bir renktir. Bu rengi sıcak cilt tonuna sahip kişiler daha çok tercih etmelidir.

Son yıllarda sarı saç rengini sadece açık tenli bayanlar kullanır kuralını yıkan koyu tenli bayanlar sarı saç rengi seçiminde oldukça fazlalaştı. Özelliklede uzmanlar koyu ten rengine sahip olan bayanların genellikle tüm saçı sarı yapmaktan saçların uçlarına doğru kullanılan sarı balyajları tercih etmelerini öneriyor.

Altın sarı saç rengi:

Diğer tonlara göre daha az kuaföre gitmeniz yeterli olacaktır. Bu tonları özelliklede balyaj şeklinde uyguladığınızda çok doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bronde renk saç

İşte sarının en popüler ve en çok tercih edilen tonlarından biri. Özellikle doğal rengi kumral, açık kahve veya koyu sarı olan saçlara uygulanan sarı ışıltılar olarak tanımlayabilir bronde’yi. Özelliklede ünlüler arasında yakaladığı popülarite ile adını sıkça duyuran bir renk diyebiliriz.Ancak dikkat edilmesi gereken konu hangi sarı tonuna kullanılması gerektiği ve saçın doğallığını bozamaması gerektiğidir. Size uygun sarı saç rengi tonu makalemizi beğendiyseniz Ela göz makyajı nasıl yapılır? yazımızı da okumalısınız.

0 Yorumlar