ev ne zaman boyanır?


Kışın Ev Boyanır Mı ve İdeal Zaman Ne Zaman?

Kışın ev boyanır mı? İnsanlar oturmakta oldukları evleri sıklıkla değiştiremeseler bile, odaları kendi istedikleri renklerde boyayarak görünüm anlamında mevsimlere göre üstün bir farklılık yaratabilmektedirler. Günümüzün gelişmiş boya sektörü sayesinde her yüzey için özel maddelerden hazırlanmış boyalar kullanılmakta ve üstün kimyasal özellikleri sayesinde uzun yıllar boyu bozulmadan hizmet vermeye devam edebilmektedirler.

Ev boyama işlemleri için ideal zaman şüphesiz yaz aylarıdır ve hemen hemen herkes evlerini daha sıcak olan yaz aylarında boyamaktadır.

Çünkü yaz aylarında rahatlıkla evlerimizi havalandırarak boyanın daha çabuk kurumasını ve kokusunun çıkmasını sağlayabiliriz. Her ne kadar gelişmiş boyalar sürüldükten kısa bir süre sonra kuruyabilseler bile, yüzeye tam anlamı ile işlemesi ve kokusunun ortadan kalkması için yoğun bir havalandırmaya maruz kalması gerekmektedir. Bu yüzden açık veya kapalı alan boyamalarını yaz aylarında gerçekleştiren insanlar, işlemlerini daha kısa yoldan sonuçlandırabilmektedirler.

Kışın ev boyanır mı sorusunun cevabı şüphesiz evettir.


Yaz aylarına nispeten daha uzun bir tamamlanma ve kuruma süreci olsa da, yılın tüm aylarında boyama işlemi rahatlıkla yapılabilmektedir. Bazı boya türlerini fazla nemli ortamlarda şişme ve kabarma yapabileceğinden dolayı, boyayı uygulayacak kişi amatör ise, konunu uzmanlarından yardım alarak işleme başlaması gerekmektedir ama bize sorarsanız siz boya işini yaza bırakın çok acilse eğer kış aylarında da boya yapmak mümkündür. Kışın ev boyanır mı? mecbur kalındığında tabii ki olur. Güzellik bakım önerileri yazılarımızı okumayı unutmayın.


4 Yorumlar

 1. zorda kalındıysa olur da normalde en güzeli sıcak havalarda..

  YanıtlayınSil
 2. Ne zor iştir. Yazı da zor, kışı da bence. 😇😍😊🌷🤚

  YanıtlayınSil
 3. Alerjik bünyeniz var ise geç kuruduğundan biraz sıkıntı olabilir.Dediğiniz gibi mecbur kalınınca tabi ki boyanır.
  Teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
 4. En iyisi bence yazın, kapı pencere açık kokudan etkilenmeden :)

  YanıtlayınSil