-->

adsense

1 Ocak 2014 Çarşamba

2014 MUTLULUKLAR GETİRSİN VE MİSAFİR GÜNÜ ETKİNLİK YAZIM

Selam öncelikle 2014 yılı hepimize sağlık,mutluluk,para,neşe,güzellik,bereket getirsin.Yılın ilk postunda sizi gülümsetecek bir yazı yazmak içimden geldi. Bir süre önce Matmazeella ve Pamuk Şeker'in düzenlemiş olduğu misafir günü etkinliğine katıldım iyi ki de katılmışım. Konumuz yaşadığımız komik bir anıyı anımsatan bir eşyayı ve hikayesini paylaşmaktı.Aradan bayağı bir vakit geçti ve bu yazımı blogumda da yayınlamak istiyorum.Evet işte hikayem umarım zevkle okursunuz.
  Öyle bir yerde yaşıyorum ki neredeyse 9 ay kar altındayız.Öyle zor bir yaşam ki düşünsenize bir metre karın üstünde yürümeye çalışarak geçiyor vaktiniz ee tabiiki sizler gibi topuklu ayakkabımızı giyerek ortalarda dolaşmak bayağı çaba gerektiren tehlikeli bir iş her an kazaya kurban gidilebilir.Ama her şeyin bir çaresi var.Ben bir okulda öğretmenim ve arkadaşlarımla beraber bu işe bir çare bulduk bayan olsun,bay olsun herkes okula yedek bir ayakkabı getiriyor.Karda farklı ayakkabı giyiyoruz okulda ise kıyafetimize uygun şık ayakkabılar.Bundan bir kaç yıl önce gene böyle ayakkabılarımı yanıma almış okula gitmiştim.Akşam olup eve geldiğimde aklıma bir soru takıldı ya acaba ben ayakkabılarımı dolabıma koydum mu diye.Düşündüm taşındım hatırlayamadım.O zamanlar okulumuzda hem düz hemde süper lise vardı.Normalde derslerimiz 6 saatti ama süper lisenin derslerine giren şanslı öğretmenler 8 saat okulda kalmak mecburiyetindeydiler.Ben 6 saatle o günü kurtarmıştım ama okulda birileri kesin vardı.Bende müdür yardımcısını aradım.Ona durumu anlattım ve "lütfen öğretmenler odasına bakarmısınız askıya asılı poşet varsa ayakkabılarımı dışarıda unutmuşum demektir;alıp benim için yarına kadar saklayabilirmisiniz" dedim.Müdür yardımcımız sağolsun çok iyi bir insandı."Tabiiki" dedi.
      Ertesi gün okula gittiğimde Biyoloji öğretmeni bayan arkadaşım beni yakaladı" senin yüzünden dün topuklu ayakkabılarla eve gitmek zorunda kaldım" dedi.Ne olduğunu anlayamadım ama sonra durum anlaşıldı.Arkadaşımın bir önceki gün süper liseye dersi varmış ve çıkınca ayakkabılarını askıda bulamamış müdür yardımcısına gidip sormuş oda bende sadece X hanımın ayakkabıları var;onlarıda dolaba kilitledim veremem demiş.Arkadaş ısrar etmiş bir bakayım belki benim ayakkabılarımdır."Olmaz" demiş müdür yardımcımız" X hanım al dedi veremem".Adamcağızı nasıl korkutmuşum görüyormusunuz.Bayan arkadaş mecbur ayağındaki topuklularla eve gitmiş.Hemen dolabıma gidip baktık.Ayakkabılarımı meğer dolabıma koymuşum.Müdür yardımcısına gidip durumu anlattık" bir yanlışlık olmuş lütfen bayanın ayakkabılarını verin" dedik.Adamcağız dolabının kilidini açıp verdi.Ama bir söz söyledi ki gülmekten öldük."Ben zaten burada sizin ayakkabılarınızın müdür yardımcısıyım,başka bir işe yaramıyoruz" dedi.
      Müdür yardımcısı arkadaş okuldan ayrıldı ama hala görüşüyoruz.Gerçekten çok alçakgönüllü bir insandı.Düşünüyorumda ne safmışım nasıl adamdan böyle bir şey istedim.Şimdiki müdür yardımcısına böyle bir şey desem telefonu suratıma kapardı galiba.Biyoloji öğretmeni arkadaşım hala bizim okulda ve ne zaman o ayakkabıları giysem hep bana olayı hatırlatıyor."Nasıl gittiğimi bilemezsin iki kere düştüm" diyor.
   Çok eğlendim anımı anlatırken umarım sizde okurken eğlenirsiniz.İşte ortalığı karıştıran ünlü ayakkabılarım aşağıda...Sevgiler....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


Sitede yer alan yorumlar ve içerik yazarın kişisel ve objektif görüşlerini yansıtmaktadır. Blogda bahsi geçen ürünlerin okuyucular tarafından kullanılması halinde oluşabilecek sorun yada memnuniyetsizlikten dolayı yazar hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.


Yazılarımın izinsiz ya da kaynak belirtilip link verilmeksizin kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre suçtur. Aksine hareket eden blog ve siteler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.