-->

adsense

29 Mart 2017 Çarşamba

Bıoderma Atoderm Preventıve
Özellikle yeni doğan, bebek ve çocuklarda cilt kuruluklarına sık sık rastlanmaktadır. Yeni doğan bebeklerde cilt kuruluğuna sık rastlanmasının sebebi ilk olarak doğal bir durumdur. Yeni doğan bebekler dokuz ay boyunca anne karnında amniyotik sıvı içerisinde yüzerek gelişmektedir. Bütün hormonsal durumları da anne ile aynıdır. Amniyotik sıvı içerisinde olan bebeğin derisi daha kalındır ve sıvı ortamın durumuna adapte olmuş durumdadır. Doğum ile birlikte yeni doğan bebeğin fiziksel olarak da yaşadığı ortamdan daha kuru olan bu ortama ayak uydurması ve alışması gerekmektedir. Bu uyum sürecinden ötürü bebeğin amniyotik sıvı içerisinde kalınlaşan derisi incelmeye başlamakta ve bu da ciltte deri dökülmelerine ve pullanmalarına neden olmaktadır. Yeni doğan bebeklerde gerçekleşen kuruluğun ilk sebebi yeni doğanların doğduklarında derilerinin ince bal mumuna benzeyen bir yapı ile kaplı olmasıdır. Bu bal mumu benzeri yapı, ölü deri hücreleri ve deri bezi salgılarının karışımlarından oluşmaktadır. Yeni doğan bebeklerinin ciltlerindeki bu kaplama bebeğin her banyosundan sonra soyulmaya ve dökülmeye başlamaktadır. Aynı şekilde Normal zamanından daha geç doğan bebeklerde bu bal mumu benzeri kaplama daha kalın olmaktadır ve bu bebeklerin deri soyulması daha uzun bir süreyi kapsayabilmektedir. Ayrıca geç doğan yeni doğanların derileri kırışık ve diğer yeni doğanlara göre daha az yağ hücresine sahiptir. Bu durumda geç doğan yeni doğanların ciltlerinde kuruluk ve pul pul dökülmenin yanında tahrişe sebebiyet verebilmektedir. Yeni doğanlarda gerçekleşen bu tür cilt kurulukları, soyulmalar ve pul pul dökülmeler normal bir süreçtir. Genellikle 12 ay veya birkaç yıl sürmek ile birlikte, bu durumların en az seviyede yaşanması veya önüne geçilmesi için yeni doğan bebeğin cildine çok iyi bakılmalıdır. Şampuan, sabun gibi ürünler hiç kullanılmamalı, kullanılsa bile bebek cildine uygun ve organik, doğal ürünler olmalıdır. Aynı zamanda yeni doğanın cildi her zaman yağlar ve yeni doğan cildine göre formüle edilmiş özel nemlendiriciler ile nemlendirilmelidir.
Bebeklerin derileri de aynı yeni doğan bebeklerin ciltleri gibi pul pul dökülme, soyulma, kuruluk gibi problemler yaşayabilmektedir. Bu tür cilt kuruluğu yaşayan bebeklerin ciltlerindeki kuruluk ve pul pul dökülmeler ciltte tahrişe, kaşınmaya, kızarıklığa neden olabilmektedir. Bu da bebeklerin ciltlerinde kızarmış lekeler bırakabilmekte ve kabarmalara yol açabilmektedir. Bu da bebeklerin huysuz olmalarına, sürekli ağlamalarına ve bebeklerin beslenirken zorlanmalar yaşanmasına sebep olabilmektedir. Bu tür cilt kurulukları ileri dereceye gittiğinde bebeklerin ciltlerinde egzama gibi deri sorunlarına da yol açabilmektedir. Bu tarz durumlarda cilde en uygun nemlendirici ürünler kullanılmalı ve doktora başvurulmalıdır. Cilt kuruluğu yaşayan yeni doğan ve bebekler gibi cilt kuruluğu çocukların da sık yaşadığı bir durumdur. Çocuklardaki cilt kuruluklarının en büyük sebepleri ise genelde fazla banyo yapmak, sabun, şampuan tarzı çocuk cildiyle uyumlu olmayan ürünler kullanmak, sert liflemek ve cilde ihtiyacı olan nemi sağlayacak bakım ürünleri ile cildi desteklememektir.   Bu cilt kuruluklarının egzama ve enfeksiyon gibi sorunlara dönüşmemesi için yeni doğan bebekler, bebekler ve çocukların ciltlerine son derece iyi bakım yapılmak ve nemlendirmek gerekmektedir.
-Bioderma atoderm; yeni doğan, bebek ve çocukların ciltlerinde meydana gelen kuruluk ve aşırı kuruluk için özel olarak Atoderm Preventive’i formüle etmiştir.
-Doğumdan itibaren kuru cilt karakterli olup ileri de cilt kuruluğu problemine dönüşebilecek olan ciltleri destekleyen ve bu sorunu engellemeye yardımcı olan besleyici bir kremdir.
-İçeriğinde bulunan Lipigenium özel kompleksi sayesinde cilt kuruluğu yaşayan bebek ve çocukların cildinde eksik olan yağ asitlerini (omega- 3 ve -6) ve biolipidlerden (seramidler) oluşmaktadır.
-Patentli Skin Barrier Therapy sayesinde cildin ileri kuruluk yaşamasına sebep olan etmenleri engellemekte ve diğer etkenlerin yayılmasına da engel olmaktadır.
-Prematüre bebekler haricinde, yeni doğanlar, bebekler ve çocukların kullanımına uygundur.
-Günde bir ya da iki kez kullanıma uygundur.

-Temiz cilde, yüze ve vücuda uygulanmaktadır.

12 yorum:

 1. Kızımda da cilt kuruluğu görülmüştü.Biz de yağlamıştık kızımızı kırk pınar meydan güreşçisi gibi.:) Sonra geçti. Aynı sorunu yaşayan bebişler için faydalı bir yazı olmuş.Emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. teşekkürler canım bilgilendirici paylaşım için :)

  YanıtlaSil
 3. Çok severek kullandığım bir marka Bioderma :)

  YanıtlaSil
 4. Bu markanın ürünlerini çok beğeniyorum. Ayrıca oldukça faydalı bir yazı olmuş.

  YanıtlaSil
 5. Arkadaşım kullanıyor çok memnun kaldı :)

  YanıtlaSil
 6. Özellikle kuru cilde sahip olanların çok memnun kaldığı bir ürün.

  YanıtlaSil


Sitede yer alan yorumlar ve içerik yazarın kişisel ve objektif görüşlerini yansıtmaktadır. Blogda bahsi geçen ürünlerin okuyucular tarafından kullanılması halinde oluşabilecek sorun yada memnuniyetsizlikten dolayı yazar hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.


Yazılarımın izinsiz ya da kaynak belirtilip link verilmeksizin kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre suçtur. Aksine hareket eden blog ve siteler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.