-->

adsense

2 Kasım 2016 Çarşamba

AŞKA ÇEYREK KALA-İLKER ÖZMESTÇİ

Selamlar İlker Özmestçi'nin son kitabı Aşka Çeyrek Kala diğer kitaplarının tersine sohbet havasından çok roman tarzında yazılmış.Öncelikle yazarın yorumladığım diğer kitapları hakkındaki fikirlerimi okumak isterseniz isimlere tıklayınız BİTTİN OĞLUM SEN  İSTANBUL ERKEĞİ HASSECRET
Destek Yayınlarından çıkan kitabımız 200 sayfa ve 15 lira.

Evet tam tahmin ettiğim gibi İstanbul Erkeği bu sefer aşık oluyor.Ve bize de merakla okunacak bir dolu sayfa kalıyor.İnanın aklıma ilk gelen sorular şunlar oldu:
- İstanbul Erkeğini o karmaşık yaşamda,o kadar güzel kız arasında nasıl bir kız cezbedebildi?
-Gece yaşamını bırakabilir mi bu çocuk?
-Kırmasa bari kızın kalbini.
-Evliliğe kadar gider mi acaba?
-Diğer bekar erkek arkadaşları engeller mi bu ilişkiyi?
-Peki ya onca sevgili arasında güvenini kazanabilecek mi yeni kızın?
-Yeni kız kıskançlıktan tımarhanelik olur mu acaba?
-Nerede buluşacak ne yiyecekler kim bilir ne sohbetleri olacak?


Gülmeyin gerçekten İstanbul Erkeğini okuyan bir insan bence bu soruları kesin sorardı içinden.İlker Özmestçi kitaplarıyla bizi modern çağın sancılı,güvensiz ilişkilerinin içine o kadar sokuyor ki.Çok fazla tanıdığımız kadınlar dünyası aynı zamanda çok az bilgi sahibi olduğumuz erkekler dünyasını büyük bir merak ve ilgi ile okuyoruz.

Kitabın her sayfasını merakla,gülerek,eğlenerek okudum.Kurgusu ve anlatım dili son derece eğlenceliydi.İstanbul Erkeğinin ve çevresindeki insanların içine düştüğü boşlukları,karmaşaları,ilişkiyi devam ettirmek için çırpınışlarını ve en sonunda iplerin kopuşunu ama genede insanda bıraktığı acıyı bir solukta okuyacağınızı düşünüyorum.
Aşka çeyrek kala kaçan insanlar mutluluğu bulabilir mi gerçekten?
Yoksa bu gerçekten aradıkları aşk bu  değil miydi?
Hala vakti gelmedi mi sonsuz aşkın?
Yoksa aşk diye bir şey yok muydu hayatta?
Adıma imzalı olan bu güzel romanı büyük keyifle okudum.Bir kaç gün hayattan uzaklaşıp deli dolu bir aşk hikayesine bıraktım kendimi.Kitabı özetleyen o güzel sözlerle bitirmek istiyorum bu yazıyı:
Kalp bitti demeden bitmez.Öyle biri olacak ki hayatında,onu başkasına anlatırken tekrar aşık olacaksın.Sevgiler...

10 yorum:

 1. ya ben bi ara deli gibi kitap alıyorum okumak için sonra uzunca bir ara veriyorum. tutarsızım bu konuda ama bu kitap ilgimi çekti :)

  YanıtlaSil
 2. Eğlenceli bir kitapmış... Pek bu tarz okumasam da, arada kafa dağıtmak için tercih ediyorum :)

  YanıtlaSil
 3. okumadım ama eğlenceli gözüküyor okuyacağım 2 kitabı da..

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten şuan ki dünyada aşk sevgi hepsi nedense çıkar üzerine kurulmuş. Ne kadar üzücü bir durum. Seri halinde bulursam alayım bu ay çok merak ettim <3

  YanıtlaSil
 5. Günümüzün yapay ilişkilerini anlatan eğlenceli bir kitap sanırım, bir ara okumalıyım ben de :)

  YanıtlaSil


Sitede yer alan yorumlar ve içerik yazarın kişisel ve objektif görüşlerini yansıtmaktadır. Blogda bahsi geçen ürünlerin okuyucular tarafından kullanılması halinde oluşabilecek sorun yada memnuniyetsizlikten dolayı yazar hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.


Yazılarımın izinsiz ya da kaynak belirtilip link verilmeksizin kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre suçtur. Aksine hareket eden blog ve siteler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.