-->

adsense

5 Şubat 2016 Cuma

HATIRLAYABİLDİĞİNİZ İLK ANINIZ NE?

 
   Selamlar bugün farklı bir yazı yazmak istedim.Aslında Instagramda bu yazıyı yayınlamıştım ama orada bildiğiniz üzere hemen silinip gidiyor her şey.Bloguma yazayım ki kalıcı olsun.

   Şu soruyu sormak istiyorum size "Geriye bakınca hatırlayabildiğiniz ilk anınız ne?" Benim bir anım var ne kadar gerçek ne kadar değil bilmiyorum ama çok net bir şekilde hatıralarımda bulunuyor bu anı.Bu arada yukarıdaki suratsız kız da benim.O zamandan belliymiş suratsız olacağım.Anıma geçelim.

   Henüz bir yaşlarındayım.Evimizin oturma odasında yerde oturuyorum.Soba yanıyor.Önümde oyuncaklarım var.Babam divanda oturuyor ve yanında bir bey;annem onları yalnız bırakmak için dışarı çıkmış.Kardeşim doğmamış henüz yani ben ailenin tek prensesiyim o sıralar.

   Babam iş yerinde biriyle kavga etmiş.Babam zaten çok sinirli bir adamdır.Bu yanındaki bey de ara bulmak için gelmiş bizim eve.Ama babam o kadar hararetli anlatıyor ki adamcağız sadece dinliyor ağzını bile açmaya fırsat bulamıyor.

   Babamın anlattığı her şeyi son derece net anlıyorum.Her kelimesini duyuyorum ama hiç dikkatimi çekmiyor anlattıkları.Ben bir oyun kurmuşum onunla oyalanıyorum oldukça da eğleniyorum.Bir ara oyunuma yeni bir oyuncak katmam gerekiyor.Bakıyorum masanın üzerinde aradığım oyuncak.Elimle gösteriyorum babama ama görmüyor bile o hala şöyle dedi böyle yaptı diye anlatıyor.

   Bakıyorum babamdan iş çıkmayacak benim farkımda bile değil kalkayımda kendim alayım diye düşünüyorum oyuncağı ayağa kalkıyorum ve masaya gidip alıyorum.

   Birden babam susuyor,bana bakıyor işaret parmağını uzatıyor ve "Aaa yürüdü."diye bağırıyor.Oldukça şaşırmış ama ben ondan daha şaşkınım babam bir gürlüyor ki azıcık korkuyorum yanlış bir şey mi yaptım neden bu kadar şaşırdı diye.Anneme sesleniyor bana sarılıp,öpüyor.Hiç yürüyemediğimi fark etmemişim küçücük aklımla kala kalıyorum.Durumda abartılacak ne var diye düşünüyorum.

   Bilmiyorum demek hakikaten o kadar şaşırmışım ki bu anı son derece net kalmış aklımda.Zaman zaman aklıma geliyor bu anı ilk günkü kadar net hem de.Peki sizin de böyle aklınızda kalan ilk anınız ne benim için biraz beyninizi yoklarmısınız?Sevgiler...

10 yorum:

 1. Merhaba Kelebek Etkisi yine döktürmüşsün...
  Babanın sinirli anında yürümen babana şerbet gibi olmuş çok güzel bir anı kalemine sağlık ayrıca Erzincan'a yolun düşerse beklerim sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de buralara gelirseniz sizi beklerim çok tanışmayı isterim sağolun:))

   Sil
 2. ben o kadar eskisini hatırlamıyorum 3 yaşlarından falan bir anım var o da kötü bir olayla ilgili :-((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok etkilendiğimiz olayları hatırlıyoruz iyi ya da kötü

   Sil
 3. İlk anım neydi hatırlayamıyorum ama çocukluğumdan kalan bir hatıra var ki hala kokusu burnumda;Bizim oturduğumuz evin yanında baraka gibi bir evde yaşayan 5 çocuklu komşumuz vardı ayrıca anneminde çocukluk arkadaşıydı.Ben onlarda yemek yemeyi çok severdim.Kalabalık oldukları için mi bilmiyorum ama her sofraya buyur edildiğimde baş köşeye otururdum.Bir defasında anne taze fasulye pişirmiş ekmek üzerine suyunu gezdirip elimize verdi.O tat ve o koku hala burnumun ucunda nasıl güzel gelmişti anlatamam. Komşumuz vefat ettiği için şimdi her taze fasulye pişirdiğimde aklıma o gelir tencerede bir lokma ekmeği yemeğin suyuna bandırır onun için dua okurum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah ne kadar güzel bir anı benimde bir arkadaşım vardı babası vefat etmişti annesi ve kardeşleriyle gecekonduda yaşıyorlardı her gittiğimde ev sıcacık olurdu ve annesi kek,poğaça yapar verirdi bize o kadar huzur duyardım ki o evde hiç kendi evime gitmeyi istemezdim o geldi aklıma birden:))

   Sil
 4. Çok acayip ama ben de tam 2. yaş günümü hatırlıyorum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demek pasta,hediyeler hoşuna gitmiş canım:))

   Sil
 5. Ben cok kötüyüm bu konuda, dün ne yedigimi hatirlamiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya demek çok canını sıkan ya da mutlu eden bir olay olmamış çocukken yoksa hatırlardın:))

   Sil


Sitede yer alan yorumlar ve içerik yazarın kişisel ve objektif görüşlerini yansıtmaktadır. Blogda bahsi geçen ürünlerin okuyucular tarafından kullanılması halinde oluşabilecek sorun yada memnuniyetsizlikten dolayı yazar hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.


Yazılarımın izinsiz ya da kaynak belirtilip link verilmeksizin kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre suçtur. Aksine hareket eden blog ve siteler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.