-->

adsense

12 Nisan 2014 Cumartesi

Lancôme Bilim Direktörü Veronique Delvigne bilgilendiriyor .


Cildi güneşin zararlı etikelerine karşı korumak için her gün kullanılması gereken minimum SPF seviyesi nedir?
SPF özellikli fondöten ya da BB krem yeterli midir?

Artık herkes, UVA ve UVB ışınlarının zararlı etkilerinin farkında ve cilt tipinden bağımsız olarak güneşe maruz kalmanın erken cilt yaşlanmasına sebebiyet verdiğini  biliyor. Güneş yanıkları bir süre sonra geçse de, maalesef cildin alt tabakalarındaki yağ, protein ve DNA gibi hücresel elementlerde değişimler meydana geliyor. Her cilt tipinin güneşe verdiği tepki farklıdır. Aslında bu cildin güneş direnç seviyesinden kaynaklanır. Cilt güneşe maruz kaldığında kendini alt katlamanlarda yer alan ‘’güneş haznesi’’ ile korur. Bunu aslında hücrelerin güneşe direnç seviyesi olarak düşünebilirsiniz. Bu hazne sayesinde kişi hayatı boyunca, güneşin yaydığı belirli sayıda ultraviyole ışınlarına karşı savaşma özelliğine sahiptir. Cilt güneş ışınlarına maruz kaldıkça, kendini güneş ışınlarına karşı koruyamaz hale gelir ve zarar gören hücreler kendilerini yenileyemezler. Bu durumun bir sonucu olarak ciltte kahverengi lekeler, ilk ince çizgiler veya kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtileri oluşur.

Bu sebeplerle, günlük aktiviteler esnasında bile güneş koruyucu önlemler alınmalı, UV ışınlarının en tehlikeli olduğu öğle vaktinde güneşten kaçınılmalı ve yüksek koruma faktörlü ürünler kullanılmalıdır. Açık havaya çıkmadan önce cildinizi güneşin zararlı etkilerine karşı  Soleil Bronzer Kusursuzlaştırıcı Koruyucu Krem SPF 30 ya da SPF 50 Sun BB Krem ile koruyun.

1 yorum:


Sitede yer alan yorumlar ve içerik yazarın kişisel ve objektif görüşlerini yansıtmaktadır. Blogda bahsi geçen ürünlerin okuyucular tarafından kullanılması halinde oluşabilecek sorun yada memnuniyetsizlikten dolayı yazar hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.


Yazılarımın izinsiz ya da kaynak belirtilip link verilmeksizin kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre suçtur. Aksine hareket eden blog ve siteler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.